pondělí 25. června 2007

Runde

Runde - 2000 km vzdálený ostrov v Norsku - mapa.

V sobotu 30. června časně ráno vyrážím s Ondrou a Michalem na krátkou foto expedici na tento ostrov. Když vše klapne, tak se tam potkáme i s Bohdanem. Naším hlavním cílem jsou bohaté ptačí kolonie. Na ostrově hnízdí mnoho druhů ptáků, ale hlavní hvězdou bude papuchalk. Tento černobílý pták s nepřehlédnutelným zářivě oranžovým zobákem patří mezi nejpočetnějším na ostrově. Podle odhadu jich na ostrově hnízdí až 100 tisíc. V plánu mám ale i místní krajinu a moře. Prošel jsem si na internetu vše co se o Runde najít asi dalo a určitě bude co fotit.

Na Runde si povezu i novou posilu fotobatohu - telekonvertor Canon TC EF 1,4x II. Těším se také, že pořádně otestuji objektiv Canon EF 300 / 4 L IS. No a kdybych potřeboval něco opravdu extrémního, tak Michal je zásobárna zajímavých skel :-)

Původní záměr vést podobný on-line deník jako v Kostarice asi nevyjde, protože podle dostupných informací na ostrově není veřejně přístupný internet. Deník si každopádně ale povedu a po návratu jej postupně vydám.

Držtě nám palce!

Žádné komentáře: