pondělí 30. ledna 2012

Databáze objektivů Canon pro iPhone a iPad

Příznivci objektivů značky Canon a majitelé jablečného přenosného zařízení od Apple v jedné osobě mají díky aplikaci CanonSGLens k dispozici rozsáhlou databázi objektivů této značky. Vznik aplikace podpořil oficiálně Canon Singapore Pte Ltd.


Databáze v této verzi obsahuje informace k šedesáti objektivům. Od levných základních objektivů až po drahé špičkové kousky. Každý objektiv je popsán sadou parametrů a obsáhlým slovním popisem. Uživatel má možnost mezi sebou vždy porovnat dva objektivy a to přes základní technické parametry, MTF charakteristiky i konstrukční diagramy.Velmi zajímavý je i simulátor velikosti zorného pole, který na základě kombinace fotoaparát + objektiv zobrazí, jak rozdílný je pohled stejným objektivem při použití fotoaparátu s čipem o velikosti filmového políčka nebo APS-C/H čipu.


Tím ale výčet funkcí nekončí. K dispozici je dále simulátor hloubky ostrosti, výpočet oblíbené hyperfokální vzdálenosti a sada dalších zajímavých simulátorů vlivu kombinace času a clonu. 

No, řekl bych, že všem technicky zaměřeným příznivcům přinesl Canon Singapore prima hračku na dlouhé zimní večery.


Není to jediná aplikace svého druhu. K dispozici je ještě placená aplikace Canon Lenses+ pro iPad a nebo její klon zdarma Canon Lenses pro iPhone.


1 komentář:

ICT manažer řekl(a)...

Tohle je opravdu super informace, ani jsem netušil, že něco takového existuje :-)