čtvrtek 8. ledna 2009

Nová verze Capture One

Asi před půl rokem jsem se ve spotu o nové verzi Canon DPP zmínil o tom, že testuji program Capture One (CO) od společnosti Phase One. Testování jsem zakončil nákupem ostré verze a od té doby Capture One používám jako hlavní RAW konvertor.

Na Capture One se mi především líbí to, že se zaměřuje na to podstatné - kvalitní převod RAWu a nesnaží se být programem „vše v jednom“. Tím mě nakonec odradil například Lightroom.

Tento týden společnost Phase One uvolnila novou verzi s oficiálním označením 4.6. Mezi nejočekávanější novinky patří vylepšení podpory pro Canon EOS 5D Mark II a Canon EOS 50D, stejně tak jako doplnění podpory pro nové fotoaparáty Nikon D3X, Olympus E-30, Canon G10 a domací Phase One P 65+.

Zlepšení podpory Canonu EOS 5D Mark II mohu potvrdit. U předchozí verze jsem docela bojoval s výsledným barevným podáním snímku, což nová verze plně odstranila a z CO dostávám přesně to, co bych čekal.

Další avizovanou novinkou je zvýšení rychlosti aplikace. To je problém, který se CO často vyčítá. Pocitově se mi zdá, že 4.6 je opravdu trochu rychlejší. Bude to chtít ale více času na důkladnější otestování.

Nová verze je ke stažení na stránkách Phase One.

Pokud vás zajímá dění okolo Capture One, tak můžete navštívit domovské diskusní fórum a nebo domácí debatní kroužek na stránkách fotografování.cz.

Žádné komentáře: