úterý 30. dubna 2013

Canon softwarově vylepšil EOS 5D Mark III

Jak slíbil, tak učinil. Canon dnes uvolnil velkou aktualizaci firmware pro svou zrcadlovku Canon EOS 5D Mark III. Firmware verze 1.2.1 obsahuje celkem 14 změn. Většinou jde o opravy různých chyb, ale minimálně dvě novinky jsou zásadní.

První zásadní novinkou je, že bude možné využívat autofokus až do základní clony 8 - a to buď objektivu nebo kombinace objektiv a konvertor. Aktuálně autofokus pracoval pouze do základní clony 5.6. Nutno poznamenat, že pro autofokus bude možné používat pouze středový bod (plus jeho kombinace), všechny ostatní budou zakázané. Nelenil jsem tedy a vyzkoušel kombinaci Canon EOS 5D Mark III + Canon EF 300 / F4 L IS + Canon TC 2x II (což dá tu základní clonu 8) a ono to opravdu ostří. Je znát, že autofokus u Marku III je opravdu třída, protože to i v této kombinaci ostří docela svižně.

Druhou zásadní novinku ocení hlavně filmaři. Že z foťáku lezou fotky v RAWu snad nikoho nepřekvapí. Hůř jsou na tom filmaři, kteří chtějí využívat HDMI výstup, který byl komprimovaný a dalo by se říci, že touto technologii tak měli přístup pouze k “džejpegu”. Nová aktualizace jim přináší přístup k nekomprimovanému HDMI. 

Canon také zapracoval na rychlosti zaostřování v případě, že se pro zaostřování využívá asistence Speedlite blesku. 

Osobně jsem zvědav, jestli se jim povedlo opravdu odstranit problém, který vyvolal chybu Err80, neb přesně s tímto problémem jsem se setkal. 

Vylepšete si tedy svého miláčka novou verzí firmware. Ke stažení třeba ze stránek Canon USA. 
Žádné komentáře: