úterý 9. prosince 2014

Windyty - Nejen s větrem o závod

Je to již skoro rok, co jsem psal o skvělé meteo aplikaci MeteoEarth - více v článku MeteoEarth - skvělá předpověď počasí pro velká jablíčka.

Aplikace si mě tehdy získala skvělým zpracováním, výbornou vizuální stránkou předpovědí i možností prohlížet si historické trendy. Díky tomu jsem měl aplikaci, která mi pomůže nejen při aktuálním rozhodování, ale i při plánování. No a když se to nakombinuje s dalšími možnostmi jako je Aladin či Yr.no, mám v ruce celkem slušný arzenál pro představu, co mě kde asi čeká :-) Nutno dodat, že aby člověk naplno využil potenciál aplikace, je nutné si zaplatit předplatné za cca. 5,5 euro na rok.

To by to ale nebyl skvělý svět internetu, aby se dříve či později neobjevila stránka, která nabídne silnou alternativu. A ta přišla z nečekaně blízkých vod :-)

Představovat Ivo Lukačoviče je asi zbytečné. S produkty jeho Seznamu se člověk střetává chtě/nechtě na každém rohu českého online světa. Málo kdo ví, že Ivo je také výborný fotograf. Škoda jen, že své povedené letecké záběry už moc neprezentuje. No a protože létání i focení je hodně o počasí, Ivo nelenil a dal do kupy projekt Windyty.

Okolo Islandu to pěkně fučí

Pro uživatele MeteoEarth je to jako webový návrat domů. Výborné grafické zpracování, možnost k vizualizaci větru přidávat doplňkovou vrstvu - teplota, tlak, oblačnost + srážky, vlhkost. Samozřejmostí je možnost změny pohledu podle výšky. To si pak člověk krásně uvědomí, že vánek u země se může proměnit v pěkný fičák ve 13 kilometrech. Při kliknutí na kterékoli místo na mapě se objeví informace o předpovědi pro konkrétní místo s možností zobrazení detailní předpovědi v podobě meteogramu. V mapě jsou vyznačené i polohy letišť pro které jsou k dispozici kódované předpovědi, které by měl každý pilot rozluštit i ve spánku :-)

Výborný detail je možnost na kliknutí měnit jednotky. Třeba rychlost větru je pak možné sledovat přes Beaufortovu stupnici, metry za sekundu nebo uzlech. To se to pak prohání nejen na vlnách větru ale i oceánu :-) 

Česko se trochu ohřívá z nočního mrazíku

Předpovědi jsou k dispozici pro celý aktuální den a pět následujících.

Co dodat. Stránka Windyty je skvělým pomocníkem pro každého, kdo chce cítit vítr ve vlasech… 

Vyzkoušejte ji - https://www.windyty.com.

Na Tikehau vidí hvězdy

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Pane Pazoure, děkuji za toto doporučení. Zkoušel jsem MeteoEarth, ale vadilo mi tam to předplatné. To tato stránka, řeší. ZM