úterý 26. července 2011

Pojeďte na workshop do Českého Švýcarska


U sklenky dobrého vína začalo mnoho dobrých nápadů. To jsme si takhle jednou s Ondrou Prosickým u sklenky výborného červeného vína, ze sklepů p. Michlovského, povídali o podzimu v Českém Švýcarsku. Oba jsme shodně zjistili, že jsme tam letos vlastně pořádně nebyli a nic moc nenafotili. Ondra má na začátek října naplánovaný workshop, tak mne oslovil s nabídkou, jestli mu s ním nechci pomoci. Dohodli jsme se s dalším douškem výborného vína.


Vždy, když se mě někdo ptá, co bych mu doporučil, aby se zlepšil nebo nakopnul nějakým směrem ve fotografii, tak mu mimo knížek či sledování tvorby jiných autorů nakonec doporučím vyrazit na nějaký workshop. Beru to z vlastní zkušenosti, protože v podstatě jen díky víkendovému workshopu časopisu PhotoLife dneska ještě fotím. Je to již deset let, ale stále z něj něco nacházím. Byl to tenkrát neuvěřitelně nabíjející víkend s partou bezvadných lidí a lektorem (Janem Karbusickým), který se věnoval jen a jen nám a nebral to jen jako prima zaplacený víkend, aby si mohl sám zafotit. Tak bohužel vnímám hodně fotografických workshopů, které kolem sebe vidím, nebo občas v krajině i potkám.České Švýcarsko je pro krajinářský workshop ideálním místem. Na malém kousku můžete fotografovat daleké rozhledy i osamocené solitéry, vysoké skály i hluboká údolí, louky i hučící potůčky. Témat je nepřeberné množství a tak většinou není překážkou ani počasí.Co můžete od nás čekat?

Trochu s nadsázkou dva zapálené blázny do focení krajiny, kteří vás budou ráno za tmy tahat z postele a hnát na nějaký kopec. Přes den pak budeme společně hledat vhodné motivy podle počasí i stavu krajiny. No a večer, když už budete s chutí zahazovat stativy a jiné těžké části výbavy, vás zase vyženeme na nějaký ten kopec rozhlédnout se po kraji a rozloučit se s končícím dnem. A s odvážlivci, kteří toho nebudou mít dost, vyrazíme, pokud to umožní počasí, zkusit si nějaké ty noční hvězdné expozice v krajině.  Nezapomeneme ani na teoretickou průpravu ve formě přednášek a prezentací fotografií.Pokud vás to neodradilo, tak se podívejte do kalendáře, jestli máte volný víkend od 7. do 9. října 2011.

Veškeré podrobnosti a přihlášku najdete na stránkách Ondry Prosického: Fotografický workshop: Krajina Českého ŠvýcarskaŽádné komentáře: